מימוש ביטקוין- כל מה שרציתם לדעת

קריאה של 8 דקות

אחרי שקראתם את המדריך המפורט שלנו על הדרכים והאפשרויות לקנות מטבע דיגיטלי, להלן הדרכים הנפוצות ביותר למכור אותו.

רבים הנמנים בקהילת הביטקוין הם תומכים נלהבים של גישת ה-HODL. מדובר בסיכול אותיות של המילה HOLD שפירושה להחזיק את המטבע כמובן, או בעברית תקינה – להחקיז! ההודלרים מאמינים כי לא משנה אם שער המטבע ממריא לשחקים או צונח לאדמה, ביטקוין אחד תמיד שווה ערך לביטקוין אחד, לא משנה מהו שוויו בתרגום לפיאט (שקל, דולר או אירו לדוגמה) ולכן יש להמשיך ולהחזיק בו ולא ״להיכנע״ למכירה.

לרב מדובר באנשים שעושים שימושים יומיומיים במטבע ומשתמשים בו לביצוע תשלומים או לקניית מוצרים ולכן אין להם צורך או כוונה מלכתחילה להמירו, או לחילופין אידיאולוגיים שמאמינים שבעתיד הביטקוין יהיה מטבע בינלאומי, ולכן עדיף לאגור אותו מאשר ״לבזבזו״ בהמרה לפיאט. אבל תיאוריה לחוד ופרקטיקה לחוד, ואם אתם לא נמנים בין אלה המופיעים מעלה ומחפשים מידע אודות מימוש ביטקויין, הכתבה הזו בדיוק בשבילכם.

"אם תרצו לממש את הביטקוין שנמצא בחשבון בורסה מסוג זה, כמו Binance שהיא הגדולה ביותר בעולם כיום, תוכלו לפתוח הזמנת מכירה אצל חלפן מטבעות ולהעביר את המטבע ישירות מ-Binance לכתובת ארנק החלפן."

אחד הגורמים המעכבים את האימוץ של ביטקוין כאמצעי תשלום בתפוצה רחבה טמון בכך שתהליך המימוש שלו, קרי המרתו חזרה למטבע פיאט, נתפס כמורכב ואיטי, בעיקר כאשר מדובר בסכומים גבוהים. אמנם אפשרויות המכירה מצומצמות יותר בהשוואה לאפשרויות הקנייה אך הן רלוונטיות בהחלט.

הכתבה הבאה תעשה לכם קצת סדר בראש ותראה לכם איך כל אחד (בהתאם לתנאים רגולטורים) יכול למכור ביטקוין או מטבע דיגיטלי בכלל בקלות, אם הוא עוקב אחר השלבים. אז אחרי שקראתם מדריך מפורט על הדרכים והאפשרויות לקנות מטבע דיגיטלי, להלן הדרכים הנפוצות ביותר למכור אותו.

מכירה לאדם פרטי

באותו האופן בו ניתן למכור לאדם פרטי מוצר פיזי כמו שולחן או דירה, כך גם ניתן למכור לו מטבע דיגיטלי ולקבל בגינו תמורה. כל שדרוש הוא למצוא את האדם המיועד שירצה לקנות מכם את כמות המטבעות שאתם מציעים ולבצע את העסקה. היות וסביר כי לא מדובר באדם שהכרנו קודם לכן, מומלץ מאוד להיפגש עם הקונה פנים מול פנים ולהעביר את המטבעות לכתובת הארנק שלו רק לאחר שקיבלתם את התמורה בגין המכירה בדרך המתאימה לכם שנקבעה מראש.

העמלה הנהוגה בשיטת מכירה מסוג זו לרב נמוכה מהשיטות האחרות ונקבעת בין הקונה למוכר ישירות ובהתאם להיצע והביקוש בשוק. בשונה מהאפשרויות האחרות, כאן ניתן לנהל משא ומתן על העמלה ויותר מכך, ישנן קבוצות רבות בהן ניתן ללמוד על העמלה במכירה פרטית שתוכלו להיעזר בהן כשאתם מתמחרים את עמלת העסקה.

חלפני ביטקוין

בדומה לחלפן כספים, חלפן הביטקוין הוא מאין ״צ׳יינג״ שעלות שירותו בגין ההמרה מתבטאת בעמלה. בישראל ישנם מספר חלפנים המספקים שירות של מכירת ביטקוין. חברת ביטס אוף גולד היא מהמובילות בארץ בנישת המכירה ויודעת להתמודד גם עם מכירות בסדר גודל של מיליונים תוך הקפדה על תנאי ציות ורגולציה אותם פיתחה עם הבנקים במהלך שנות פעילותה.

החלפן יקנה מכם את המטבע, ולאחר שתעבירו אותו לכתובת הארנק שלו ושער המכירה ינעל, התמורה תתקבל בחשבון הבנק שלכם או במזומן בהתאם למתודת התשלום שהחלפן מציע. קנייה דרך חלפן נחשבת אמינה ובטוחה היות ומדובר בחברות מוסדרות ומפוקחות. חברת ביטס אוף גולד הנחשבת לחלוצה בתחום המטבעות הדגיטליים, מאפשרת מימוש ביטקוין בהעברה בנקאית ובמזומן ובתנאים נוחים.

העברה בנקאית – החל מ-1,000 ש״ח ביום, עמלה – 6.95%.
בכדי למכור מטבעות דיגיטליים ולקבל את התמורה השיקלית בהעברה בנקאית, יש לפתוח הזמנה באתר של ביטס אוף גולד ולהעביר את המטבעות הדיגיטליים לכתובת הארנק החד פעמית המופיעה בהזמנה. נעילת השער עבור המכירה מתבצעת אוטומטית מיד לאחר שליחת המטבעות ולאחר שנתקבל אישור אחד ברשת הבלוקצ׳יין. התמורה השיקלית מועברת לחשבון הבנק של הלקוח אותו הזין במעמד יצירת ההזמנה תוך יום עסקים.

מזומן (GMT) – החל מ- 1,000 ש״ח ועד 10,000 ש״ח ביום, עמלה 9.95%.
בכדי למכור מטבעות דיגיטליים ולקבל את התמורה במזומן, יש לפתוח הזמנה באתר של ביטס אוף גולד ולהעביר את המטבעות הדיגיטליים לכתובת הארנק החד פעמית המתקבלת בהזמנה. לאחר מכן יש לגשת לאחד ממאות סניפי ה- GMT הקרוב אליכם יחד עם מספר ההזמנה ותעודה מזהה התואמת לפרופיל ההזמנה באתר. נעילת השער עבור המכירה מתבצעת אוטומטית מיד לאחר שליחת המטבעות ולאחר שנתקבל אישור אחד ברשת הבלוקצ׳יין. התמורה השיקלית מתקבלת במקום בסניף ה- GMT.

למכירת מטבעות ביטקוין / איתריום לחץ כאן>>

בורסת מסחר

בורסה למטבעות דיגיטליים היא פלטפורמה המפגישה בין קונים ומוכרים בזירת מסחר המפוקחת על ידי צד שלישי (אלא אם כן מדובר בבורסה מבוזרת, אך בהן אין בדרך כלל גישה לפיאט). מכירת מטבע דיגיטלי באמצעות בורסת מסחר נתפסת מעט מורכבת יותר מהשיטות הקודמות ומצריכה לעיתים ידע בסיסי בעולם המסחר.

בשיטה זו עליכם להירשם לאחת הבורסאות ולהפקיד את המטבע הדיגיטלי שלכם בארנקי החברה. שימו לב, מרגע שהעברתם את המטבעות שלכם לבורסה הם אמנם נמצאים בחשבון הבורסה שלכם, אבל כבר לא ברשותכם המלאה ולכן לא מומלץ להשאיר כמות גדולה של מטבעות בחשבון לאחר ביצוע הפעולות הרצויות עבורכם.

בניגוד לשיטת החלפנות בה המטבע נמכר ישירות לחלפן בכמות שתבחרו ובעמלה קבועה, כאן תצטרכו למכור את המטבע לאחד הסוחרים בבורסה (P2P) כאשר אתם תלויים גם בתנאים שלהם. ניתן להשתמש בפקודות מסחר בכדי לבצע מכירה אוטומטית בהתאם לתנאים מוגדרים. ישנן מספר מצומצם של בורסות המאפשרות למשוך את התמורה ישירות לחשבון הבנק שלכם בשקלים (דוגמת Bit2C הישראלית) אך רובן הגדול של הבורסות מאפשרות מסחר בקריפטו בלבד.

אם תרצו לממש את הביטקוין שנמצא בחשבון בורסה מסוג זה, כמו Binance שהיא הגדולה ביותר בעולם כיום, תוכלו לפתוח הזמנת מכירה אצל חלפן מטבעות ולהעביר את המטבע ישירות מ-Binance לכתובת ארנק החלפן. אפשרות נוספת היא להעביר את המטבעות לכתובת הארנק של אדם פרטי המעוניין בקנייה או למשוך את המטבעות ישירות לארנק הפרטי שלכם ולבצע את המשך הפעולות הרצויות משם.

כפי שאתם רואים, מכירת ביטקוין היא לא פעולה מסובכת וכל שעליכם לעשות הוא לבחור את הדרך בה תרצו לממש את המטבעות שלכם ולהתקדם לפי השלבים. שימו לב, לכל דרך יש את היתרונות והחסרונות שלה ולכן העניין מאוד אינדיווידואלי.

אנחנו ממליצים למכור מטבעות רק במקומות שאתם בוטחים בהם ושהם מפוקחים ומוסדרים מבחינה רגולטורית. תמיד תוכלו לבקש לבצע ״טסט״ ולהעביר אחוז קטן מכלל העסקה אל הגורם מולו אתם עושים את המכירה בכדי לוודא את כתובת הארנק ואף פעם אל תעבירו את כתובת המפתח הפרטי לארנק שלכם, לא משנה מה.

למכירת ביטקוין לחץ כאן>>

אין לראות באמור ייעוץ השקעות.

כתבות מומלצות

מומלץ עבורך

  • כללי
קריאה של 6 דקות

נזילות

  • כללי
קריאה של 6 דקות האם השיח ברשת החברתית טוויטר יכול לחזות…

קריפטו בטוויטר

  • כללי
קריאה של 6 דקות האם השיח ברשת החברתית טוויטר יכול לחזות…

קריפטו בטוויטר

  • כללי
קריאה של 6 דקות האם השיח ברשת החברתית טוויטר יכול לחזות…

קריפטו בטוויטר

סגירת תפריט