קריפטופדיה

ביטקוין הינו מטבע שנוצר באמצעים דיגיטליים ומשמש כאמצעי תשלום דיגיטלי. ערכו לא נקבע לפי ערך סחורה או לפי קביעה של גוף מרכזי אחד, אלא לפי הסכמה בין רשת המשתמשים העולמית.

להמשך קריאה>

"אבק" ביטקוין מתייחס לכמות ביטקוין הקטנה מהמינימום ההכרחי לביצוע עיסקת ביטקוין.

זהו הערך היחסי הקטן של ביטקוין הנמצא בארנק מסוים או בכתובת כאשר ערכו כל כך קטן שהוא נמוך אפילו מסכום העמלה הנדרשת כדי להשתמש במטבע. דבר זה מונע מהעיסקה להתבצע.

להמשך קריאה>

 

כריית ביטקויין מהווה תהליך בו עסקאות מאומתות ומוספות ליומן חשבונות ציבורי, הידוע בשם בלוקצ'יין, והינו גם האמצעי שדרכו "נוצרים" מטבעות ביטקוין חדשים.

כל מי שיש לו גישה לאינטרנט וחומרה מתאימה יכול להשתתף בתהליך הכרייה. תהליך הכרייה כרוך באיסוף העסקאות האחרונות לתוך בלוקים ובנסיון לפתור פאזל חישובי מורכב.

להמשך קריאה>

כדי לסחור במטבע הדיגיטלי ביטקוין, יש לבצע תהליך ראשוני קל ופשוט שיאפשר לאחר מכן לבצע את כל הפעולות הרצויות לסחר במטבע הדיגיטלי – התהליך נקרא "קניית ביטקוין".

להמשך קריאה>

קבוצה של כורי מטבעות דיגיטליים שאיחדו את משאבי המיחשוב דרך רשת האינטרנט.

להמשך קריאה>

רשת הלייטנינג היא פרוטוקול "שכבה שניה" "הרוכב" על הבלוקצ'יין של ביטקוין. באופן תיאורטי מאפשרת רשת הלייטנינג עיסקאות מהירות והוכרזה כפיתרון עבור בעיית המידרוג של הביטקוין.

בעיית המידרוג מתייחסת ליכולת ההתמודדות עם הביקוש הגדל ויכולת האיכלוס של העיסקאות בבלוקצ'יין.

להמשך קריאה>

Genesis Block הוא הבלוק הראשון שניכרה עבור ביטקוין ע"י יוצר הביטקוין סאטושי נאקמוטו. הבלוק הראשוני מכיל כ-50 מטבעות ביטקוין וניכרה במהלך 6 ימים ב- 2006. 50 המטבעות בבלוק אינם ניתנים לשימוש והויכוח, האם זה מעשה מכוון או מיקרי לחלוטין, עדיין לא הוכרע. Genesis Block נקרא גם- Block 0.

להמשך קריאה>