כספומט ביטקוין

קריאה של 4 דקות

מאז שנכנס לעולמנו הביטקוין, אנחנו פוגשים אותו בפלטפורמות שונות. בזירות מסחר, חברות חלפנות, סניפי צ׳יינג ואפילו..  כבר קיים כספומט ביטקוין! כן כן, כספומט ביטקוין פיזי, כזה שצריך להגיע אליו ודרכו לקנות את מטבעות הביטקוין שלכם. בדיוק כפי שהייתם עושים עם כסף מזומן, רק שכאן תצטרכו להכניס שטרות אל הכספומט בכדי לקבל ביטקוין.

כספומט ביטקוין אינו תופעה חדשה בעולם, וגם בארץ קיימים מספר כספומטים אליהם תוכלו להגיע אם ״נתקעתם״ בלי ביטקוין. כספומטים מסוג זה ממוקמים לרב בערי המרכז אבל לא רק, וניתן למצוא אותם בעיקר בהרצליה, ראשון לציון, ירושלים ואיך לא, בתל אביב.

אם חפצה נפשכם לקנות מטבעות ביטקוין בסכומים נמוכים או אם אתם מתלבטים איך לקנות את הביטקוין הראשון שלכם בצורה נוחה וזמינה, נראה שכספומט הביטקויין הוא הפיתרון האידאלי בשבילכם.

כספומט הביטקוין בשגרירות הביטקוין הישראלית

 

כספומט הביטקויין ברחוב אחוזת בית 1 בת״א

את כספומט הביטקויין הנמצא בשגרירות הביטקוין הישראלית מפעילה חברת ביטס אוף גולד. מדובר בכספומט הראשון מסוגו בארץ והוא החל לפעול עוד במרץ 2014. שעות הפעילות הן בימי א׳ – ה׳ החל מ- 18:00 – 10:00 (מומלץ להתעדכן בשעות הפעילות גם באתר השגרירות) ומתנדבי השגרירות שנמצאים במקום ישמחו לעזור לכם בכל שאלה. שימו לב, בזמני עומס ייתכן שתצטרכו להמתין מעט בתור.

בכספומט ניתן לקנות ביטקוין החל מ- 50 ש״ח ועד 5,000 ש״ח ליום לאדם (הכספומט מקבל שקלים בלבד). דאגו להצטייד בתעודה מזהה עדכנית ובארנק דיגיטלי אליו תרצו שישלחו המטבעות טרם הגעתכם לכספומט. פעולה הרכישה כרוכה במספר שלבים פשוטים שלאחריהם תשובו הביתה עם ביטקוינים חדשים בארנק שלכם.

שימו לב, שער הקנייה נקבע במעמד הרכישה והמטבעות יישלחו לארנקכם לרב בתוך מספר דקות (אך כתלות בעומסים ברשת הבלוקצ׳יין כמובן). עמלת השירות עבור הקנייה היא 5%.

איך עושים את זה?

לאחר מילוי פרטים קצר במכשיר הטאבלט שסמוך לכספומט, לחצו  על כפתור ״Start״ בכדי להתחיל בפעולת הרכישה. הצמידו את קוד ה- QR המופיע בארנק הדיגטילי ע״ג הסלולארי / ארנק הנייר שלכם לחלון הימני התחתון בכספומט והמתינו לאישור הסריקה. פעולה זו מורה לכספומט לאיזו כתובת לשלוח את המטבעות. במידה ומדובר בקוד שנמצע על מכשיר סלולארי, יש להגיל את הקוד ולהבהיר את המסך כמה שניתן.

לאחר האישור, הכניסו את הסכום הרצוי לרכישה. הכספומט מקבל את כל סוגי השטרות – 20, 50, 100 ו- 200.
כעת לחצו על כפתור ״Send Bitcoin״ והמסך הבא יציג בפניכם את סיכום העסקה – כמות הביטקוין שנרכשה (במילי-ביטקוין) וכתובת הארנק אליה ישלחו המטבעות. הכספומט לא מספק קבלה, אך צילום מסך פשוט בעזרת הסלולארי ישמש עבורכם את האסמכתא לרכישה.

לחיצה נוספת ו.. סיימתם! בקרוב מאוד יופיעו המטבעות בארנק הדיגיטלי שלכם.

כתבות מומלצות

מומלץ עבורך

All articles loaded
No more articles to load
All articles loaded
No more articles to load
All articles loaded
No more articles to load
All articles loaded
No more articles to load
סגירת תפריט