האם ערך הביטקוין יעלה בתקופת החגים?

קריאה של 3 דקות

מחקר חדש מטעם SFOX מראה כי ייתכן וישנה קורלציה בין עליית מחיר הביטקוין לבין תקופות החגים. המחקר מציג את העלייה המאסיבית שנראתה בשנת 2017 סביב תקופת חג ההודיה וחג הכריסמס בארה״ב, ואת העלייה שנראתה לאחרונה סביב פסטיבל האביב בסין כדוגמה לתופעה המדוברת. האם אנחנו עומדים לקראת עלייה במחיר? בואו נבין.

מתוך https://www.forbes.com

מחקר חדש שהוציאה SFOX בדק את הקשר בין הגידול במחיר הביטקוין לתקופות החגים. לפי השערת המחקר, התיאוריה המרכזית בגינה תקופות החגים מובילות לעלייה במחירים נובעת מתופעה (דיי מוכרת) המכונה ״פומו״ – הפחד מהחמצה. (Fomo – Fear of Missing Out).

חלק ניכר מהנרטיב שאפיין את העלייה חסרת התקדים במחיר הביטקוין בסוף שנת 2017, היה שאנשים שמעו על ביטקוין בפעם הראשונה. בזמן ארוחת חג ההודייה, השיח על ״הביטקוין הזה״ ששמעו עליו בערוצי החדשות המרכזיים צבר תאוצה. אנשים שאלו את אלו היותר טכנולוגים סביב השולחן אודות המטבע ועל איך הם יכולים להשיג לעצמם כזה.

בתקופה שבין נובמבר 12 לדצמבר 17 בשנת 2017, מחיר הביטקוין זינק מ- $6,030 ל- $19,205. העלייה הגדולה במחיר נצפתה אחרי חג ההודייה כאשר ״התאוששויות״ נוספות במחיר המטבע באו בסמוך לחג הכריסמס וראש השנה.

המחקר של SFOX מציין גם שעלייה מתמשכת במחיר הביטקוין אירעה גם במהלך פסטיבל האביב שנחגג בסין בפברואר מוקדם יותר השנה. במהלך תקופה זו מחיר המטבע עלה ב- 14% לגובה של $4,000 לאחר תקופה של יציבות יחסית. צוות המחקר מציין גם שבסמוך לעליית המחירים, נפח החיפוש בגוגל עבור המילה ״ביטקוין״, עולה גם הוא.

המחקר מוסיף ומציין כי אין כמות דיה של נתונים כדי לאבחן איך החגים משפיעים על מחיר המטבע. בסוף שנת 2017 היתה זו הפעם הראשונה בה הביטקוין הפך ל״מספיק רלוונטי״ בכדי ליצור דיונים אודותיו בין משפחה ובין חברים במהלך החגים.

עם זאת, הנתונים שכן נבדקו במחקר מחזקים תפיסה כלכלית קיימת- בזמנים בהם השוק נמצא במצב שנתפס חיובי או במגמת עלייה, לתקופות החגים יש פוטנציאל משמעותי בחידוש האינטרס הקימונעי לרכוש ביטקוין ומטבעות דיגיטליים נוספים. ההתנהגות הזו בהגדרתה, נעוצה בתופעת הפומו.

כנראה ולמועדים לועזיים עשויה להיות השפה גדולה יותר מלאלה העבריים, אך לנו נותר לחגוג ולהשאר מעודכנים כל הזמן.

כתבות מומלצות

מומלץ עבורך

  • כללי
קריאה של 6 דקות

נזילות

  • כללי
קריאה של 6 דקות האם השיח ברשת החברתית טוויטר יכול לחזות…

קריפטו בטוויטר

  • כללי
קריאה של 6 דקות האם השיח ברשת החברתית טוויטר יכול לחזות…

קריפטו בטוויטר

  • כללי
קריאה של 6 דקות האם השיח ברשת החברתית טוויטר יכול לחזות…

קריפטו בטוויטר

סגירת תפריט